PL  |  EN
Log in / Register For service providers

Search a service provider

Search by date:
Wesele w męskiej odsłonie

Wesele w męskiej odsłonie

Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie ze ślubem?

Oczywiście elegancki strój. Nie dotyczy on jedynie panny młodej. Równie ważne jest to, jak będzie wyglądał przyszły mąż. Kiedyś wybór garnituru ślubnego był raczej prosty. Teraz wiele sie zmieniło. Kupując garnitur musimy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Złamanie którejś z nich spowoduje, że pan młody nie będzie prezentował się najlepiej i pokaże przybyłym gościom, że reguły eleganckiego dress codu nie do końca są mu znane. 

Garnitur na specjalne zamówienie

Przyjęło się, że z usług krawcowej przed weselem korzystają kobiety. Mężczyźni  robią to jednak niemal tak samo często. Wielu z nich decyduje się na uszycie garnituru na miarę. Z jednej strony to dobry pomysł (szczególnie dla panów o niestandardowej sylwetce), z drugiej dość spory i często niepotrzebny wydatek. W większości przypadków garnitur kupiony w sklepie jest tak dobierany, by mężczyzna wyglądał w nim jak najlepiej, a wszelkie niewielkie poprawki najczęściej wprowadzają krawcowe pracujące w danym sklepie.

Garnitur, frak, smoking… Co wybrać?

Jak widać wybór męskiego stroju na ślub może przyprawić o zawrót głowy. Rzecz jasna panowie najczęściej wybierają klasyczny garnitur. I tu pojawiają się kolejne pytania. Lepiej wybrać ten jednorzędowy dwuczęściowy, a może dwurzędowy dwuczęściowy? A co z garniturami trzyczęściowymi? Nie jeden pan młody szybko gubi się we wszystkich niuansach i kwestie decyzji zostawia przyszłej żonie. Odradzamy takie zachowanie. Ten dzień należy do nich obojga, każde wiec powinno czuć się dobrze i wygodnie. Strój narzucony „z góry” przeczy tym słowom.

Od czego więc zacząć? Najprościej od ustalenia stylu wesela. Organizujemy przyjęcie vintage, czy raczej glamour? Suknia panny młodej będzie zwiewna, czy dość ciężka? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam ustalić jaki strój sprawdzi się w naszym przypadku. Przypominamy jednak, że w żadnym wypadku nie chodzi o to by pan młody ubierał się „pod” panią młodą. Bardziej chodzi tu o zachowanie pewnej spójnej konwencji i sprawienie by nikt podczas przyjęcia nie czuł się… przebrany.

Kiedy już zaczniemy poszukiwania wymarzonego garnituru, zwróćmy uwagę na kilka kwestii:

  1. Długość marynarki powinna być taka, by zakrywała pośladki.
  2. Linia ramion marynarki musi być taka sama jak naturalna linia ramion pana młodego.
  3. Kieszonka piersiowa nie powinna zawierać imitacji poszetki (czyli specjalnej, ozdobnej chusteczki),
  4. Spodnie garniturowe powinny delikatnie dotykać buta (jeśli nad obuwiem robią się dodatkowe zakładki,  spodnie są za długie).

Garnitur nie ma racji bytu bez odpowiednich dodatków.

Zacznijmy od koszuli.

W żadnym wypadku nie kupujmy takiej, której rękawy są zapinane na guziki. Zawsze decydujmy się na mankiety na spinki. Poza tym im prostszy wzór tym lepiej – unikajmy pasków, prążków itd. Najbardziej popularne są oczywiście koszule białe, ale można kupić śmietankowe. Co więcej wybór może być kompletnie niezależny od koloru sukni panny młodej. Na 99% zupełnie nikt nie zwróci uwagi na jakiekolwiek rozbieżności kolorystyczne między koszulą pana i suknią pani. Wybierając odpowiednią koszulę na ślub warto wybierać także te z krytą plisą, sprawdzi się ona szczególnie przy muszkach, choć wielu mężczyzn nosi ją również do krawatów.

Akcesoria dla mężczyzn

Elegancki pan, w czasie swojego ślubu powinien wyposażyć się nie tylko w spinki do mankietów, czy muszkę. Równie istotny jest także dobry dobrany zegarek. W praktyce oznacza to, że powinien on mieć cienka kopertę. Zbyt duże bowiem będą źle wyglądać i dodatkowo „zatrzymają” mankiet, który przecież powinien wystawać poza rękaw marynarki!

 

O poszetce już wspominaliśmy. Ta chusteczka jest klasycznym wykończeniem stroju na ważne okazje. W tym szczególnym dniu postawmy na lnianą, białą. W żadnym wypadku nie dajmy się przekonać do tych kolorowych. Nie jest ważne to, że głównym motywem kolorystycznym na przyjęciu będzie lilowy, czy morski. Poszetka powinna zostać biała.

Niewygodne buty zniszczą wieczór każdemu. W dniu ślubu pan młody powinien mieć na nogach zdecydowanie wygodne obuwie. Lepiej więc nieco w nie zainwestować. Co więcej, z wysokiej jakości butów można korzystać jeszcze przez kilka lat!

Ślubna moda męska to temat rzeka. Z pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócimy. Tymczasem mamy nadzieję, że rozwiałyśmy trochę Wasze wątpliwości dotyczące stroju pana młodego.

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiamy wszytskich przszyłych Nowożeńców

Zespół KUUMA.pl

 

Te artykuły też mogą Was zainteresować:

Jak zadbać o brodę i wąsy?

Sprawdź jak zadbać o paznokcie w domu.

Przestań ćwiczyć, zacznij grać. Czyli o tym jak zmienić treningi z obowiązku w przyjemność.

Comments

    This entry doesn't have any comments yet

Login to add comments!

Login to rate entry