PL  |  EN
Zaloguj / Zarejestruj Dla usługodawców

Wyszukaj Usługodawcę

Wyszukaj po dacie:
Ile kosztuje trener personalny?

Ile kosztuje trener personalny?

W artukule znajdziecie średnią cenę sesji z trenerem personalnym oraz widełki cenowe w zależności od wielkości miejscowości i standadru siłowni. Kwestia „ile kosztuje trener personalny” czy też druga strona medalu: „ile zarabia trener personalny” to najczęściej zadawane pytania w Google, jeśli chodzi o profesję trenera personalnego. I wiecie co? Wcale mnie to nie dziwi. Przejrzawszy kilkaset ofert trenerów personalnych w całej Polsce trafiłam najwyżej na kilkadziesiąt gdzie cena usług była jasno określona…. Nie wiem o co w tym chodzi i na co ma to wpłynąć, ale kwestia ceny usług trenera personalnego bywa dla nich samych tak tajemna, że postanawiają się nią nie dzielić… Nawet ze swoimi potencjalnymi klientami. Bo przecież wchodząc na stronę www trenera czy też jego ofertę na portalu sprzedażowym chcę poczytać o usługach, które świadczy i kwotę na jaką je wycenia. Jestem jego potencjalnym klientem. Nie chcę do każdego dzwonić, nie chcę do każdego pisać. Chcę poznać ofertę, porównać ją z innymi ofertami i wybrać. Gdzie mam to zrobić w XXI wieku jak nie w Internecie?

Zaparłam się jednak bardzo i postanowiłam odpowiedzieć na nurtujące Was pytanie. I ustalić ile kosztuje trener personalny. Poczyniłam pewne założenia. Wybrałam duże miasta w Polsce (ale na koniec mam dla was perełkę dotyczącą również mniejszych miejscowości) i ustaliłam średnią cenę za usługi trenera personalnego na podstawie 10 znalezionych ofert (podkreślam, że chodzi o 10 ofert w których trener postanawiał jednak ustalić cenę za swoje usługi, a to wcale łatwe nie było). Starłam się aby wśród tych 10 ofert byli i trenerzy mocno doświadczeni, z własną stroną internetową i wieloma dokonaniami na polu walki o sylwetkę swoich podopiecznych jak i trenerzy nie dysponujący swoim zapleczem www i ogłaszający światu swoją aktywność na popularnych portalach sprzedażowych. Pod uwagę brałam tylko usługę przeprowadzenia treningu personalnego (zarówno na siłowni, w domu klienta czy tez treningu w plenerze). I oto co ustaliłam.

Wychodzi zatem na to, że średnia cena godzinnego treningu w Polsce to 100 zł. Warto jednak pamiętać, że do ceny treningu personalnego należy doliczyć koszt karnetu na siłownię. To koszt zazwyczaj od 70 do nawet 150 zł za miesiąc (a bywają i droższe). Co istotne większość siłowni wymaga od nas aby umowa obejmowała co najmniej półroczny okres czasu, choć standardem jest rok. Zatem na pytanie „ile kosztuje trener personalny” bardzo uproszczona odpowiedź mogłaby brzmieć: „zakładając, że odbywacie 2 sesje tygodniowo z trenerem, czyli 8 sesji w miesiącu koszt trenera to średnio krajowo 800 zł miesięcznie plus koszt zakupu karnetu do fitness clubu. Czyli około 1000 zł miesięcznie”. Czy to cena wygórowana? To zależy. Zdrowie, siła i sylwetka nie mają niby ceny minimalnej, ale dla zarabiających średnią krajową i utrzymujących rodzinę to prawdziwy kosmos.

Ale i dla zdeterminowanych, choć niemajętnych mamy dobre wieści. Trenerzy personalni coraz częściej świadczą usługi polegające na:

 • rozpisywaniu diety zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem (na podstawie przeprowadzonego wywiadu) – koszt to około 50 - 80 zł za jeden miesiąc;
 • rozpisywaniu planów treningowych – cena to około 100 zł za miesiąc, choć znalazłam też plany 10-tygodniowe (w tej samej cenie),
 • rozpisaniu diety oraz rozpisaniu planu treningowego (pakiet) – około 150 zł miesięcznie
 • przeprowadzaniu treningów personalnych poza murami siłowni tj. w domu klienta lub w plenerze. Te usługi nie są zazwyczaj tańsze niż w fitness clubie (choć zdarza się), ale po pierwsze odchodzi nam koszt karnetu na siłownię, a po drugie trening na świeżym powietrzu to plus sto do lepszego samopoczucia i satysfakcji z treningu (tak uważam).

Warto podkreślić, że rozpisywanie treningów i planów żywieniowych może odbywać się zarówno face to face jak i on – line. Przy tej drugiej formie kontakt odbywa się drogą mailową, możliwe są też konsultacje za pośrednictwem komunikatorów z opcją wizji.

I na tym mogłabym skończyć ten artykuł, ale wrodzona ciekawość i dociekliwość pozwoliły mi jeszcze na dotarcie do Raportu Tomka Mączki: „Zarobki trenerów personalnych w Polsce 2016” www.sekretytrenera.pl, gdzie znalazłam bardzo interesujące zestawienie cen treningów personalnych uzależnionych od wielkości miejscowości, w której są świadczone. I tak:

Autor Raportu wskazuje także na zróżnicowanie cen z uwagi na standard klubu w którym ćwiczymy rozpoczynając od klubów osiedlowych, poprzez najbardziej popularne „sieciówki”, klubu typu low cost (McFIT, CitiFIT) aż po kluby premium. Dotyka też w swoim raporcie cen treningów prowadzonych przez trenerów na świeżym powietrzu lub w domu klienta. Tu sprawa wygląda następująco:

Raport Pana Tomka to w ogóle ciekawy materiał więc odsyłam na jego stronę wszystkich łaknących więcej informacji, tabelek i cyferek. Jest co poczytać.                        

Wracając do cen treningów, istotne jest że cenę treningu można obniżyć. Prawie każdy ze specjalistów oferuje treningi w pakiecie, które znacznie obniżają koszt pojedynczego spotkania. Zdarza się też, że widząc wyjątkowe zaangażowanie u swojego podopiecznego trener obniża ceny, albo dorzuca do pakietu jeden/dwa treningi od siebie.

Trenowałam swojego czasu z jednym z trenerów z KUUMA.pl (w czasach kiedy KUUMY jeszcze nie było). Ponieważ byłam zaangażowana naprawdę wyjątkowo, a mój trener okazał się świetnym człowiekiem, któremu naprawdę zależało na moich wynikach i satysfakcji, nie tylko dorzucał mi treningi do pakietu „od siebie”, ale też zabierał mnie na swoje treningi (gratisowo!!!), rozpisywał mi plan żywieniowy (w cenie pakietu), a nawet wybrał się ze mną na zakupy i nauczył świadomego wybierania zdrowych produktów. Do tego po każdym niemal treningu pisał i pytał czy boli (;) i chwalił podejmowane przeze mnie dodatkowe aktywności fizyczne. Narodziła się z tego świetna znajomość i choć obecnie nie ćwiczymy razem (przejściowo) to mój trener, bo zawsze tak go będę nazywać, jest jednym z tych do których zawsze mogę się zwrócić, nie tylko po porady treningowe. Mati, pozdrawiam Cię gorąco i kłaniam się nisko.

Moje rozglądanie się wśród ofert trenerów potwierdziło też to, o czym pisałam Wam już wcześniej. Coraz więcej z Was chce ćwiczyć w domu lub na świeżym powietrzu i coraz więcej trenerów wychodzi Wam naprzeciw. Cieszy mnie to bardzo, bo bardzo wpisuje się to w ideę KUUMA.pl – dostępność dla każdego. Na naszym portalu znajdziecie trenerów o rozmaitym zakresie usług, cenach i pomysłach na Waszą sylwetkę. Co więcej, na KUUMIE obowiązuje pełna przejrzystość. A więc: usługa, opis usługi, czas jej trwania i cena. Uwierzcie, w porównaniu do rozmaitych portali, zestawień i ofert to ogromna wygoda. Gdybym czesząc Internet w poszukiwaniu wiedzy o cenniku trenerów trafiła od razu na swój własny Portal, skończyłabym ten post już dawno temu ;)) No ale na KUUMIE mamy póki co wyłącznie trenerów z Warszawy, więc musiałam pogrzebać zdecydowanie głębiej.

No i już naprawdę na koniec, apel do trenerów personalnych: CZEKAMY NA KAŻDEGO WAS!

Co od nas dostaniesz?

 • Możliwość zbudowania i zaprezentowania swojego portfolio w eleganckiej przestrzeni internetowej. Ofertę możesz aktualizować, dodawać nowe usługi, ceny, zdjęcia, określać czas trwania wykonania usługi, wskazywać na inne aspekty świadczonych przez siebie usług np. języki w których się porozumiewasz, cenę dojazdu do klienta itd.
 • Możliwość wskazania na swoim profilu pozostałych miejsca promowania świadczonych przez Ciebie usług (Twoje FB, IG oraz strona www).
 • Możliwość prowadzenia aktywnie kalendarza poprzez umieszczanie w nim także usług zamówionych poza portalem KUUMA.pl. W ten sposób pilnujemy Twoich terminów i przypominamy Ci o umówionych wizytach.
 • Szanse budowania relacji z klientami poprzez komentowanie dodawanych przez nich opinii.
 • Możliwość podglądania innych usługodawców, nawiązywania współpracy, tworzenia mobilnych zespołów ds. zdrowia i urody z innymi usługodawcami. Itd., itd….

A my zajmiemy się takimi rzeczami jak pozycjonowanie, marketing, reklama i cały ten cyrk związanych z prowadzeniem strony, na który masz prawo nie mieć ani czasu, ani ochoty, ani środków.

Zapraszamy. Miło nam będzie bardzo gościć Cię w naszych progach:) 

 

Komentarze

  Ten wpis na blogu nie ma jeszcze komentarzy

Zaloguj się by dodawać komentarze!

Zaloguj się by ocenić wpis