PL  |  EN
Zaloguj / Zarejestruj Dla usługodawców

Wyszukaj Usługodawcę

Wyszukaj po dacie:
Czy mogę uzyskać zwrot za kasę fiskalną?

Czy mogę uzyskać zwrot za kasę fiskalną?

 

Po wejściu w życie przepisów o obowiązku posiadania kasy on-line, ten artykuł jest juz niekatualny. Po dawkę swieżej wiedzy zapraszamy tu: https://kuuma.pl/blog/kasy-fiskalne-on-line

 

Kiedy sprawdziliście już czy spełniacie warunki do prowadzenia działalności bez rejestracji w urzędzie (możecie przeczytać o tym tu), kiedy już ustaliliście czy musicie mieć kasę fiskalną czy nie i czy możecie mieć tę kasę skoro nie rejestrujecie działalności (czytajcie tu) pojawia się pytanie następne.

CZY MOGĘ UZYSKAĆ ZWROT ZA ZAKUP KASY FISKALNEJ?

A ponieważ lubię odpowiadać na Wasze pytania bardzo, ale wolę na blogu niż na kolejne adresy mailowe, spieszę z wyjaśnieniem.

Tak, zwrot za zakup kasy fiskalnej jest możliwy.

Stanowi 90% kosztu zakupu kasy, jednak nie może być większy (ten zwrot) niż 700 zł.  

Przepis mówi (art. 111 ust. 4 ustawy o VAT):  "podatnicy, którzy rozpoczynają ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kas rejestrujących w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł".

JAK TO ZROBIĆ?

KROK 1

Zgłaszamy pisemnie do urzędu skarbowego zamiar posiadania kasy fiskalnej. KIEDY? Najpóźniej dzień przed fiskalizacją urządzenia (pisałam o tym tu).

KROK 2

Jeśli liczymy na zwrot kosztów za zakup urządzenia fiskalnego – to rozpoczęcie ewidencjonowania obrotu i kwot podatków powinno mieć miejsce nie później, niż we wskazanych przez ustawodawcę terminach.

KROK 3

W ciągu 7 dni od dnia fiskalizacji naszej kasy powinniśmy ponownie zgłosić ten fakt do naczelnika właściwego urzędu skarbowego (więcej przeczytacie tu). Otrzymamy wtedy numer ewidencyjny kasy fiskalnej, który powinniśmy nanieść na urządzenie  (tu).

KROK 4

Jeśli sprawa dotyczy osoby zwolnionej z VAT musimy złożyć stosowny wniosek o zwrot (Urząd nie domyśli się sam, że chcielibyśmy ten zwrot uzyskać;)

KIEDY GO ZŁOŻYĆ?

Najwcześniej w tym samym miesiącu, w którym rozpoczyna się ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej.

WAŻNE!!! Należy posiadać dowód zapłaty całej należności za kasę fiskalną.

KIEDY I JAK NASTĘPUJE ZWROT?

To zależy od tego czy jest się płatnikiem VAT czy nie.

Podatnicy zwolnieni z płacenia podatku VAT otrzymują zwrot właściwej kwoty na swój rachunek bankowy  w przeciągu 25 dni od daty złożenia wniosku.

Podatnicy VAT odliczają ulgę z tytułu zakupu urządzenia fiskalnego w deklaracji VAT.

To tyle.

I zdradzę Wam jeszcze, że faktycznie zwracają;) Procedura przetestowana!

 

Pozdrawiamy

Zespół KUUMA.pl

Dołącz do kuuma

Skorzystaj za darmo

Komentarze

    Ten wpis na blogu nie ma jeszcze komentarzy

Zaloguj się by dodawać komentarze!

Zaloguj się by ocenić wpis